EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

whatsapp

Kreş ve Anaokulu Dolapları, Fon Karton Dolabı

Düzenli olma ve bunu alışkanlık haline getirme, ebeveynlerin okul öncesinde çocuklarında kazandırmak istedikleri bir davranıştır. Böylece çocuk, zihin dağınıklığından kurtulur ve aynı zamanda kazandığı alışkanlık sayesinde ev düzenine katkı sağlayarak ebeveynlerini mutlu eder. Anaokulu ve kreşlerde anaokulu dolapları ile çocukların kullandığı alanlarda karışıklığın, dağınıklığın önüne geçilir. Bu çok amaçlı dolaplar sayesinde düzenleme, toparlama ve her şeyi yerli yerine koyma davranışının alışkanlık haline dönüşme süreci hızlanır ve zevkli bir hal alır.

 

Anaokulu Dolapları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karmaşanın olmadığı sınıf ortamları ancak doğru seçilmiş anaokulu dolapları ile mümkündür. Anaokulu ya da kreşlerde bu malzemeleri tercih ederken bazı ölçütleri göz önünde bulundurmak gerekir. Okul öncesi dolap tasarımlarında, dolabın kaplayacağı alana göre ebadı, kullanım amacına göre ise tasarımı ön plana çıkar. Öğrenci ya da öğretmen dolabı olsun her ikisinin de derinliği ve yerden yüksekliği belli ölçülerle üretilmek zorundadır.

 

Anaokulu dolapları raflı, çekmeceli veya her ikisinin karışımı şeklinde tasarlanarak kullanıcılara sunulur. Raflı olanların bazıları kapaklı bazıları ise açık raf şeklindedir. Anaokulu dolaplarının çekmeceleri çocuklara zarar vermeyecek şekilde sabitlenmiş olmalı, kapak ve çekmece kulpları da çıkmayacak şekilde dizayn edilmelidir.

 

Anasınıfı dolap boyları ise öğrencileri boy ortalaması göz önünde bulundurularak tespit edilir. Ayrıca sınıfın temizliği için dolabın yerden belli miktar yüksek olması ve kolay hareket edebilen hafiflikte olması önemlidir. Dolapların duvara sabitlenebilir ve öğrenci sağlığına zarar verici boya, vernik gibi malzemeler kullanılmadan üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.

 

Fonksiyonel Fon Karton Dolabı Çeşitleri

Anaokulu veya kreşlerde çocukların ince motor becerilerinin kazandırılmasında, sanat algısının, hayal gücünün ve yaratıcılıklarının gelişmesinde kullanılan fon kartonları, sıklıkla tercih edilen malzemelerdendir. Çocukların kesme, katlama, şekil verme gibi tüm faaliyetlerinde kullandıkları bu malzemeler, fon karton dolap sayesinde her bir öğrenciye göre gruplanabilir. Ayrıca buruşup yıpranmaz yapısı sayesinde sınıf ortamında da bir dağınıklık oluşturmaz.

 

Fon kartonlar için tasarlanan anaokulu dolapları faklı modellerde kullanıcılarla buluşur. Masa üstü kullanıma uygun modellerde fon karton yanı sıra makas, kalem gibi gereçlerin konulması için de bölümler vardır. Bazı modeller çekmece bölmesine de sahip olup faklı malzemelerin konulması için tasarlanmıştır.

 

Oscar Eğitim Araçları Kreş ve Anaokulu Dolapları

OSCAR markası güvencesi ile kullanıcılarla buluşan dolaplar, çocukların gelişimleri dikkate alınarak tasarlanır ve sağlıklı ortamlarda eğitim almaları için üretimlerinde kaliteli malzemeler tercih edilir. OSCAR anaokulu ve kreş dolapları ile panduf, kıyafet, fon kartonu, kitap, kalem gibi birçok malzemenin düzenlemesi kolaylıkla yapılabilir. Böylece karışıklığın olmadığı ferah sınıflarda yapılan etkinlikler ve faaliyetlerde geçirilen eğlenceli vakitlerin keyfi çıkarılır.

 

Siz de okul öncesi kurumları gerekli olan kreş ve anaokulu dolabı ihtiyacınızı ve çok daha fazlasını OSCAR eğitim araçları kategorisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

https://www.oscaregitim.com/