EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

whatsapp

Eğitim Araçları ve Okul Malzemeleri

GERİ

Gelişimin ve değişimin inanılmaz derecede hızlandığı günümüz dünyasında, yaratıcı, kendini ve çevreyi keşfeden bireyler yetiştirmek eğitimin öncelikli amaçlarındandır. Tüm bu özelliklere sahip bireyler yetişmesi nitelikli ve donanımlı eğitim ortamlarının varlığı ile mümkündür.

Böylelikle, yaparak öğrenmenin zevkini yaşatmak amacıyla yola çıkmış OSCAR markası, ürettiği eğitim araçları ile okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite olmak üzere her kademe eğitime hizmeti vermeyi hedeflemektedir. Bir eğitim kurumu için gerekli olabilecek tüm eğitim araçları, OSCAR tarafından en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmış olup ergonomik olmasının yanı sıra güvenli ve ihtiyaçtan fazlasını karşılar özellikte ürünlerdir.

Yılların tecrübesini hizmete dönüştüren OSCAR Eğitim, anaokulu malzemeleri başta olmak üzere laboratuar malzemeleri, eğitim kurumları için mobilyalar ve farklı özellikteki akıllı tahtalar ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Eğitimde zihinsel, fiziksel ve bilişsel öğretimi destekleyen OSCAR eğitim araçları, çocukların ve gençlerin eğitimini keyifli hale getirirken yeteneklerini geliştirme imkânı da sunar. OSCAR eğitim araçları içerisinde yer alan laboratuvar malzemesi ürünleri ise eğitim kurumlarında her tür deney, araştırma ve incelemeye olanak sağlar.

Deney masaları, malzeme dolapları, dezenfektan kabini, ateş ölçer gibi laboratuvarlar için gerekli tüm ihtiyaçları OSCAR ile karşılayabilirsiniz.

Sunumların daha canlı, akılda kalıcı olması görsel materyallerle desteklenmesine bağlıdır. Eğitim ve öğretimi daha da kolaylaştıran, eğitime yeni bir soluk getiren, görsel, işitsel birçok materyalden kolaylıkla yararlanmayı sağlayan etkileşimli tahta ile sunumlarınızı daha renkli hale getirebilirsiniz.

Okul akıllı tahta ürün grupları da sunum gerektiren derslerin sıkıcılıktan uzak bir şekilde işlenmesine olanak sağlar. Akıllı tahta kullanımı, başta eğitim kurumları olmak üzere iş yerlerinde de yaygınlaşmıştır. Verilecek eğitimlerin etkili olması için akıllı tahtalar OSCAR güvencesi ile tercih edilebilir. 

OSCAR markasının geniş ürün yelpazesi içerisinde yer alan anaokulu malzemeleri ile çocukların etkin öğrenmelerine fırsatlar sunan ortamlar tasarlanabilir. Anaokulu mobilyası seçiminde masalar, sandalyeler ve daha birçok malzeme çocukların kullanımına ve güvenliğine uygun olmalıdır.

Ayrıca çocukların uzunluğu, ağırlığı ve mobilyalara tırmanma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Tüm bu özellikler okul öncesi sınıflarına uygun olarak OSCAR farkı ile üretilmiştir. Aynı zamanda bu ürünler ile alan kullanımı ve alanın değerlendirilmesinde maksimum verimlilik sağlarken, çocukların renkli dünyasına hitap eden mobilya çeşitleri ile neşeli, ferah, sevimli sınıflar oluşturabilirsiniz.

Okul öncesi kurumlarında iç ve dış mekân tasarımları, eğitim kalitesinin yanında çocuk davranışlarını da etkiler. Özellikle bedensel aktiviteler, gün içerisinde hareket etme becerisinin gelişmesi için önemlidir.

Gerek iç mekânda gerek dış mekânda oyun alanları oluşturulurken hem grup hem de bireysel etkinlikler dikkate alınmalıdır. OSCAR iç mekân oyun parkı ürünleri, aynı zamanda çocukların psikomotor, sosyal, duygusal ve zihinsel gelişimlerine yönelik ihtiyaç ve isteklerini karşılar özellikte üretilmiştir.

Anaokulu malzemeleri seçiminizdeki OSCAR ürünleri ile çocukların büyük ve küçük kaslarını geliştirici ortamlar oluşturabilir, okulöncesi aktivitelerdeki amaçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

OSCAR oyun parkı seti ürünlerinden olan top havuzu, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimini destekler. Top havuzunda oynamak kasların ve ince motor becerilerinin gelişmesini sağlar.

Yine bu grupta ele alabileceğimiz oyun evi çeşitleri, ahşap malzemeden ve minyatür ev şeklindedir. Çocukların yaratıcılığını ve sosyal becerilerini geliştirir. Çeşitli eklentilerle oluşturulan bu evler, çocukların saatlerce sıkılmadan oyun oynamasını sağlar.

Ahşaptan olmasından dolayı otantik bir görünüme sahip oyun evlerinin yanı sıra çit şeklinde olan oyun evleri de vardır.

Çocuklarda öğrenmenin daha etken olması, deneyimlemelerini artırıcı mekânların oluşturulmasıyla mümkündür. Özellikle açık alanlarda oynanan oyunlar ile keşfetme ve deneyimleşme süreci beraber gelişir.

Dış mekânlar çocukların yaratıcılıklarının ortaya çıkmasına, doğayla ilişki kurmalarına, sosyalleşme ve özgürce hareket edebilmelerine imkân sağlar. Bu bilinçle tasarlanan OSCAR park bahçe oyuncakları ile okul öncesindeki her yaş grubu çocuğu keyifle vakit geçirebilir. Tırmanma oyuncakları ip, merdiven ya da mini tırmanma duvarları ile çeşitlendirilmiştir. Denge ve koordinasyon sağlamayı öğreten tırmanma aktiviteleri ile çocukların özgüvenleri de gelişmiş olur.

Ahşap tahterevalli, ahşap merdivenli ve gondol salıncak, çocukların en sevdiği bahçe oyuncakları arasında sayılabilir. Sallanma aktivitesi çocuklarda, dinlenme ve sakinleşme etkisi oluşturur. Aynı zamanda çocukların hareket etmesini sağlarken kasların çalışmasına ve kaba motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olan oyuncaklardır.

Ayrıca OSCAR, bahçe oyuncakları kategorisinde ürettiği hobi bahçesi ve hayvan barınakları ile çocukların toprakla stres atmasına, hayvan sevgisi kazanmasına ve sorumluluk alma duygusunun geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçlar. Bu oyuncaklar, aynı zamanda dayanıklı malzemeden üretilmiş olup kolay kurulum imkânına sahiptir.

Anaokullarında kazanılan deneyimleri pekiştirmek için dış mekânlar, iç mekânlarda verilen eğitimin bir uzantısı olarak kabul edilir. Anaokulu bahçeleri çocukların enerjilerini açığa çıkarmaları, doğayla iç içe olabilmeleri, temiz hava almaları için fırsata dönüştürülebilecek mekânlardır.

Dış mekân, iç mekân için gerekli okul malzemelerinde ve birçok eğitim araçlarında sağlamlık, güvenlilik ve kalite için OSCAR ürünlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. OSCAR marka olarak, eğitim araçları ve anaokulu malzemeleri ihtiyacını ekonomik ve ulaşılabilir fiyatlar ile kullanıcıların hizmetine sunmayı amaçlar.

Bir kreş ve anaokulunda olması gereken malzemeler hakkında bilgi almak için https://www.oscaregitim.com/bir-kres-ve-anaokulunda-olmasi-gereken-malzemeler-nelerdir_1084b yazımızı inceleyebilirsiniz.