EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

whatsapp

Frame Akıllı Çerçeve ile Akıllı Tahtalarınıza Özellik Katın

GERİ

Frame Akıllı Çerçeve ile Akıllı Tahtalarınıza Fonksiyon Katın

Frame Ürünü Nedir?

Frame ürünü ortasında bulunan etkileşimli akıllı tahtanın monte edildiği çerçeveye verilen genel bir isimdir. Frame kelime anlamı itibarı ile çerçeve demektir. Akıllı tahtayı çevreleyen akıllı çerçeve olan bu ürün, teknolojik sınıflarda üst düzey öğretim vermeyi kolaylaştırır.

 

Devlet okullarında akıllı tahta kullanımı Fatih Projesi ile hayata geçirilmeye başlamıştır. Buna bağlı olarak her sınıfa akıllı tahta yerleştirilmiş ve bu tahtalar özel bir ağ ile birbirine bağlanmıştır. Tahtalarda bulunan ekranlar, kalemler veya elle etkileşim sağlanarak rahatlıkla kullanılabilir.

 

Frame ürünümüz akıllı tahtalar için çerçeve özelliği görmekle birlikte kapatıldığı zaman yazı tahtası fonksiyonuna bürünür. Ortasında bulunan ve akıllı tahtayı korumak amacı ile sağlamlığını kanıtlamış olan DKP, sac ve alüminyum malzemeden üretilmektedir. Her iki tarafta bulunan stoperler sayesinde yazı tahtası moduna kolayca dönüştürülebilir. Ayrıca yavaşlatıcılar da bu dönüşümün gerçekleşmesine yardımcı olur.

akıllı tahta

Frame Ürünü Özellikleri Nelerdir?

DKP sac veya alüminyum kullanılarak imal edilen frame için kullanılan malzemelerin hepsi sağlam ve dayanıklı malzemeden özenle seçilip birleştirilir. DKP, alüminyuma göre daha ağır olmasına rağmen bazı mekânlarda daha fazla tercih edilir. DKP sac, sıvı çeliğin döküm aşamalarından geçirilip kalınlaştırılmasıyla elde edilir. Kalınlığı 20 mm’ye kadar çıkabilir. Çerçevelemekte olduğu ürünü koruma derecesi çok yüksektir.

 

Alüminyumdan üretilen diğer frame ise hafif ve kolay montajı nedeniyle tercih edilir. Hafiflik ve  şık görünümünün yanı sıra DKP kadar olmasa da yüksek koruyucu özelliğe de sahiptir. Bu kapsamda alçıpan duvarlara dahi uygulanabilir. Frame ürününün duvara montajı sırasında çerçeve yapımının daha sağlam olması amacıyla profil ve ya sac metal kafes de kullanılır.

 

Her iki tarafında bulunan stoper parçalar, yazı tahtalarının kapanma sırasında tam yerinde durmasına yardımcı olur. Kapandığı zaman beyaz yazı tahtasına dönüşen bu ürünle akıllı tahta ve yazı tahtası özelliği aynı anda kullanılabilir. Bu ürün sayesinde hem zaman hem de yer tasarrufu sağlanarak bir üründen en yüksek verimi almak mümkündür.

 

İsteğe bağlı olarak alüminyum veya DKP sac çerçeveler elektrostatik toz boya ile renklendirilir. Bu boyama işlemi, ürünü neme ve toza karşı korur. Aynı zamanda dershanelerde duvar rengiyle uyumlu şık bir görünüm elde edilmesini sağlar.

akıllı çerçeve

Akıllı Tahta Kullanımını Kolaylaştıran Özellikler

Akıllı tahta kullanımı sırasında öğretmenlerin en çok zorlandıkları durum, yazı yazmak istediklerinde akıllı tahtayı kapatmak zorunda olmalarıdır. Bu ürün sayesinde ortaya alınan akıllı tahta, yanlara yazı tahtası eklenmesini sağlamıştır. Frame ürünümüzün tasarımında yüksek mühendislik bilgisi gerektiren özel bir tasarım kullanılmıştır. Üstün özelliklerle donatılmış olarak üretilen bu ürün dershane, okul ve özel öğretim kursları tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Hatta anaokulu ve kreşlerle birlikte yaygın öğretim kurumlarının kullanımına da uygundur.

 

Akıllı tahta çerçevesi dizaynı sayesinde tek bir hareketle akıllı tahta modundan yazı tahtası moduna geçebilme kolaylığı sunar.  Bu özelliğini akıllı çerçeve üzerine monte edilen özel bir ray sisteminden alır. Raylar kilit mekanizması ile korunur. Bu sayede kayar kapaklar yerinden çıkmaz ve durması gereken yerde durur.

 

Mekânın veya sınıfın büyüklüğüne göre frame büyüklüğü 65, 75 ve 86 inç olarak tercih edilebilir. Bu büyüklükler akıllı tahta ekranı büyüklüğüdür. Yanlarda kayar kapak şeklinde tasarlanan beyaz tahta kanatları bu büyüklüğe dâhil değildir. Etkileşimli akıllı tahta kullanılmadığı zaman, kayar kapak şeklindeki beyaz tahta kanatları ile kapatılarak dış etkilerden kolaylıkla korunur. Devlet okullarında akıllı tahta kullanımı öğretmenlerin gözetiminde gerçekleşmekte olsa da teneffüslerde ekranın korunması elzemdir.

 

Frame ürünü, iki tanesi sabit, diğer ikisi de kayar kapaklı olarak tasarlandığından akıllı tahta ve beyaz yazı tahtasının aynı anda kullanımına imkân verir. Bu sayede akıllı tahtada görsel işlem yapılıyorken yazılı olması gereken bilgiler, beyaz tahtaya işlenebilir.  Ürün, öğrencilerin öğrenme şekillerindeki çeşitliliğe de hitap eden bir üründür. Etkileşimli olan ekranda bilgiler kayıp giderken yazı tahtasında bulunanlar silinene kadar kalır. Bu durumda yavaş öğrenen öğrenciler için önemli olan bilgiler göz önünde daha uzun süre kalma imkânı bulur.

 

Ürün hakkında detaylı bilgi almak https://www.oscaregitim.com/frame_1056n adresini ziyaret edin.