EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

whatsapp

Malzeme dolapları kullanım alanlarına özel olarak üretilir. Okullar, ofisler ve fabrikalar için malzemelerin, belge ve evrakların düzgün ve güvenli şekilde saklanmasını sağlayan bu ürünler şık ve ergonomik tasarımları ile ön plana çıkar. Aynı zamanda kullanışlı ve dayanıklı yapıları ile dikkat çeken Oscar Eğitim malzeme dolapları, eşyaların muhafaza edilmesinin yanında mekanların düzenli görünmesini sağlarlar. Ayrıca malzeme koyma dolabı böylece çalışılan alanlarda insanlara daha iyi bir yaşam alanı sunmaya yardımcı olur.

 

Okullarda Kullanılan Malzeme Dolapları

Okullarda kullanılan malzeme dolapları öğretmen ve öğrencilerin ihtiyaçlarına göre özel olarak dizyan edilir. Bu dolapların üretiminde estetik ve kullanışlı olma özelliği ön plana çıkarılır. Okullardaki alanı daraltmamak için yer kaplamayan bir tasarımın tercih edilmesi önemlidir. Ayrıca kullanılan malzemenin uzun ömürlü olması da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır.

 

Okullarda kullanılan metal malzeme dolabı modelleri, yangına dayanıklı, nem ve rutubetten etkilenmeyen dolaplardır. Dayanıklı olmalarının yanında oldukça işlevseldirler. Bu tür dolapların seçiminde okul öğrencilerinin ihtiyaçları da dikkate alınmalıdır. Örneğin yüksek katlı dolaplar yerine daha kısa ve dikdörtgen şeklindeki dolaplar işlevsellik açısından daha çok tercih edilebilir.

 

Yangın tüpü dolabı okullarda demirbaş listesindeki malzemelerden biridir. Bu dolaplar yangına ilk müdahale için okulların en merkezi yerine genellikle giriş alanlarına konulur. Dolabın içinde yangın sırasında ihtiyaç duyulan bütün malzemeler bulunmaktadır.

 

Laboratuvar dolabı ise kimya ve biyoloji derslerinde yapılacak olan deney malzemelerini muhafaza etmek için gereklidir. Bu ürünler okul laboratuvarlarında deney malzemelerini güvenli şekilde saklanmasını sağlamak için yangına dayanıklı malzemeden üretilmiştir.

Bu dolapların dışında üretildiği malzeme açısından çelik ve plastik dolaplarda okullarda kullanılmaktadır.

 

Laboratuvar Malzeme Dolapları Nasıl Olmalıdır?

Laboratuvar malzeme dolapları diğer dolaplardan farklı olarak yangına dayanıklı ve güvenlikli olması gerekir. Çünkü laboratuvarlarda muhafaza edilecek maddeler genel itibariyle yanıcı ve tehlikelidir.

 

Laboratuvarlarda kimyasal maddelerin kazalara neden olmaması için güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi de oldukça kritiktir. Kimyasal madde dolabı bu ekipmanları saklamak için özel olarak tasarlanır. Bunun için dayanıklı ve yanmaz malzemelerden imal edilir. Dışarıda oluşacak yangın durumunda dolabın hava giriş ve çıkışını engelleyecek yapıda olması gerekir. Ayrıca dolap kapılarında yetkisiz açılmayı önlemek amacıyla emniyetli çift kilit sistemi mevcuttur.

 

Kimyasal malzeme dolabı tasarımlarının yangına karşı dayanıklı olmasının yanında bir başka özelliği de raflarının sızdırmaz olmasıdır. Böylece içerideki kimyasal maddelerden biri kırıldığında ya da döküldüğünde diğer raflara sızıntı engellenmiş olur.

 

Tüp dolabı deneylerde kullanılan basınçlı tüplerin saklanması için üretilen bir dolap çeşididir. Özel olarak üretilen bu dolaplar, yangın sırasında içerisindeki tüpleri belli bir süreye kadar patlamadan muhafaza eder. Böylece yangının büyümesi engellenebilir. Ayrıca bu ürünler tüplerin düzgün şekilde konulabilmesi için uygun yapıda imal edilmektedir.

 

Okul laboratuvarlarında kullanılacak dolapların güvenli ve yanmaz olması en önemli kriterdir. Kimyasal maddeler gerekli standartlar sağlanarak korunursa yangının daha da artmasının önüne geçilebilir. Bu anlamda laboratuvarda en üst düzeyde güvenlik sağlanması için doğru dolap türü tercih edilmelidir.

 

OSCAR Eğitim Araçları Okul Malzeme Dolapları

Oscar eğitim araçları, okul malzeme dolapları ve laboratuvar mobilyaları üretimi konusunda kalite ve güvenliği ön planda tutar. Oscar Eğitim tarafından tasarlanan okul malzeme dolapları, yerli malzemeler kullanılarak imal edilir.

 

Eğitim kurumlarınız için ihtiyaç duyduğunuz her türlü malzeme ve mobilya için Oscar Eğitim ürünleri hemen satın alabilir. Detaylı bilgi için hemen iletişime geçebilirsiniz.