EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

whatsapp

Büro Ofis Mobilyaları Mağazası

Ofis mobilyaları mağazası çalışma mekanlarına özel olarak tasarlanan masa, sandalye ve kitaplık gibi mobilya ürünlerinin satıldığı işletmelerdir. Ofis mobilyaları tasarlanabilen, her zevke ve ihtiyaca hizmet eden ürünlerdir.

 

Ofisler insanların evlerinden daha fazla vakit geçirdikleri bir ortamdır. Bu nedenle konforlu ve estetik olması hem sağlık açısından hem de verimlilik açısından oldukça önemlidir. Konfor ve verimliliği sağlayacak olan ise bu çalışma alanlarındaki malzemelerin dizaynı ve kalitesidir. Ofis mobilyaları farklı tarz ve renklerde üretilmektedir. Bu mobilyalarda öne çıkan özellikler ise ergonomi ve şıklıktır.

 

Oscar Eğitim Araçları ofis mobilyaları konusunda şık ve ergonomik tasarımları ile ön plana çıkar. Ofisinizi istediğiniz tarz ve biçimde dizayn etmek için Oscar Eğitim ürün yelpazesi içerisinden beğendiğiniz ürünleri hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Ofiste Olması Gereken Malzemeler

Ofiste olması gereken malzemeler ihtiyaç ve beklentilere göre değişmektedir. Genel olarak ofis için gerekli malzemeler şunlardır:

Ofis mobilyalarının arasında en önemli eşyalar masa ve koltuklardır. Çalışma saatlerinin büyük bir bölümünü oturarak geçiren çalışanlar için bu mobilyaların konforlu ve rahat olması önemli bir detaydır. Ergonomik mobilyaların tercih edilmesi çalışanların iş kalitesini de yükseltecektir. Ayrıca masaların dayanıklı ve kaliteli malzemeden yapılması kullanım ömrünü uzatır. Koltuklar ise isteğe bağlı olarak farklı renk ve tarzda üretilebilir. Özellikle yüksekliği ayarlanabilen koltuklar kişilere daha rahat bir oturma pozisyonu sunmaktadır.

 

Yönetici grupları, özel olarak kişinin isteği doğrultusunda tasarlanabilir. Modern çizgilere sahip yönetici ofisi modelleri, yeni trendlere ve prestije önem verilerek dizyan edilir. İçerisinde makam takımlarını da barındıran yönetici ofisi, kişinin tercihine göre modern ofis kanepeleri yada klasik mobilyalarla teşrif edilebilir. Yönetici ofisi kurum yada işletmenin ruhunu yansıtan önemli mekanlardandır. Bu nedenle şık ve kaliteli olması gerekir.

 

Çalışma grubu da ofislerin vazgeçilmez unsurlarındandır. Küçük mekanların fonksiyonelliğini artıracak ofis masa takımları ve ofis koltukları, ofiste geçirilen vakti daha verimli hale getirir. Toplantı masaları da şık ve ofisin ruhunu yansıtan mobilyalardan seçilebilir. Böylece çalışma ortamını canlandıracak bir toplantı mekanı oluşturulabilir.

 

Ofis masası ve ofis sandalye takımları rahat ve konforlu yapıları ile işyerinize gelen kişilerde iyi bir ilk izlenimi oluşturmanıza yardımcı olur. Bu izlenimi yansıtacak unsur ise mobilyaların dizaynı ve seçimidir. Hem ilk izlenim hem de fonksiyonellik açısından mobilyaların seçimi önem taşımaktadır. Ofiste bulunması gereken malzemelerden diğerleri ise orta sehpalar, kitaplıklar, dolap ve çekmecelerdir.

 

Ofis mobilyaları ülkemizde nüfusun büyük bir bölümünü istihdam eden hizmet sektöründe yaygın şekilde kullanılmaktadır. Özellikle devlet daireleri, hukuk büroları ve şirket binaları bu mobilyaların en çok kullanıldığı yerlerdir. Ofisten çalışanlar için iş verimliliği önemli bir faktördür. Verimliliği artıran faktörlerden biri de mekanın dizaynı ve mobilyaların tasarımıdır. Son dönemlerde özellikle modern işyerlerinde mekan tasarımları, çalışanlar göz önüne alınarak yapılmaktadır.

 

Büro Mobilyaları Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büro mobilyaları tercih ederken bazı kriterlerin dikkate alınması gerekir. Çünkü ofisler insanların karşılandığı ve ağırlandığı alanlardır. Bu nedenle gelenler üzerinde iyi bir intiba oluşturmalıdır. Bu intibanın oluşması için de seçilen mobilyaların dizayn ve estetik açıdan etkileyici olması gerekir. Peki bu kriterler nelerdir?

 

 • Büro mobilyaları seçiminde  öncelikle dikkat edilmesi gereken konu mobilyanın hangi sektör ve meslek grubu tarafından kullanılacağıdır.
 • Seçilen mobilyalar mekanın verimliliğini artırmalı ve çalışanların iş yükünü azaltmalıdır.
 • Tasarım açısından özgün mobilya seçimi çalışma ortamını monotonluktan kurtaracak ve şirket yada kurumun kendine has bir kimliğe sahip olmasını sağlayacaktır.
 • Seçilen mobilyaların konforlu ve modüler olması çalışma sürecini rahatlatacak ve çalışanların sağlığını koruyacaktır.
 • Beli destekleyen koltuk ve sandalyelerin kullanımı kişinin bel ve sırt bölgesinde oluşan rahatsızlıkların önüne geçebilir.
 • Eğer çalışma mekanı yada ofis küçük ise mobilyaların özel tasarlanarak işlevsel bir kullanıma sahip olması gerekir.
 • Mobilya seçiminde ofisin hangi amaçlar için kullanıldığı, çalışan kişi sayısı, ziyaretçi potansiyeli göz önüne alınmalıdır.
 • Büro yada ofis mobilyalarının sağlam ve kaliteli olması dikkat edilmesi gereken konulardandır.
 • Mobilya seçiminde görsellik kadar işlevselliğin de dikkate alınması gerekir.
 • Mobilya fiyatlarının bütçeye uygun olması da mobilya seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir.
 • Mobilyaların üretildiği malzemelerin hijyenik açıdan insan sağlığını tehdit etmeyen malzemelerden yapılması gerekir.
 • Ofis mobilyalarının üretildiği malzemenin sağlıklı olmasının yanında temizliğinin de kolay yapılabilmesi önemlidir.
 • Alınan ürün cam ve ince bir malzemeden üretildi ise gerekli güvenlik önlemlerine sahip, dayanıklı ve sağlam olmalıdır.
 • Mobilyaların yangın yönetmeliğine ve yangın risklerine uygun şekilde üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.
 • Meslek grubuna uygun tarz ve stil dikkate alınarak mobilya seçimi yapılmalıdır (Örneğin; bir avukatlık ofisi açık renk ve klasik bir tarzda mobilyalarla döşenebilir. Bir sosyal medya ajansı yada reklam ajansı ise daha renkli ve farklı dizayna sahip ürünlerle teşrif edilebilir.). 

 

Ofis mobilyaları sürekli olarak değiştirilebilecek bir ürün değildir. Bu nedenle yukarıdaki unsurlar dikkate alınarak kaliteli, şık ve konforlu ürünleri seçmek gerekir. Böylece uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilen ürünlere sahip olunacaktır. Tercih yaparken şirketin geleceği ile ilgili bir vizyon ortaya koymak da gerekir. Böylece mobilyaların şirketin büyümesine ayak uydurması sağlanacaktır.

 

Ofis Mobilyaları Fiyatları

Ofis mobilyaları fiyatları tasarım, mobilyaların yapımında kullanılan malzemenin türü ve kalitesi, işçilik gibi unsurlara bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca mobilyalar takım olarak veya ayrı ayrı satıldığında da ücret değişebilir. Burada fiyatta ana belirleyici nokta kalite ve tasarımdır.

 

Ofis mobilyaları almadan önce ihtiyaçları belirlemek ve buna uygun bir fiyat politikası takip etmek önemlidir. Böyle bir ihtiyaç listesi yapmak maliyetleri de azaltacaktır. Aynı zamanda çalışanların profili, beklentiler ve en önemlisi gereksinimler analiz edilerek hem ihtiyaçlar karşılanabilir hem de uygun bir maliyet çıkarılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu maliyet - ihtiyaç dengesini iyi analiz etmektir.

 

Oscar Eğitim Araçları, ürünleri ile düzenli bir çalışma alanı oluşturmasının yanında sizin ve ekibinizin tarzını yansıtacak tasarım mobilyaları ile ofisinizi konforlu ve işlevsel bir hale getirecektir. Ofis çalışma masası, ofis oturma grubu ve büronuz için ihtiyacınız olan mobilyaları geniş ürün gamı içerisinden bulabilirsiniz.

 

Ofis Mobilyaları Mağazası

Ofis mobilyaları mağazası olarak da hizmet veren Oscar Eğitim, yerli üretim ve kaliteli işçilik anlayışı ile üretim yapmaktadır. İstediğiniz her türlü ürünü rahatça bulabileceğiniz İstanbul ofis mobilyaları mağazamız aynı zamanda mobilyalarının üretim, teslimat ve kurulumunu da yapmaktadır.

 

Pendik ofis mobilyaları mağazamızın çok geniş ürün skalası bulunmaktadır. Her türlü zevk ve renge uygun mobilyanın rahatça bulunabileceği mağazamızda ihtiyacınız olan her alanda personelimizden gerekli yardımı alabilirsiniz. Ürünlerimiz standartlara uygun şekilde üretilmektedir ve kesinlikle sağlığa zararlı herhangi bir madde kullanılmamaktadır. Daha fazla bilgi ve sorularınız için bizimle ile iletişime geçin.